close
تبلیغات در اینترنت
دانلود آهنگ جدید

تن تاک؛ شکم پرستی * بانک ؛ مال اندوزی

تبلیغات شما

تن تاک؛ شکم پرستی * بانک ؛ مال اندوزی

141 بار

بازدید

سه شنبه 03 دي 1392

کافی است که تصمیم بگیرید کمی از وقتتان را پای تلویزیون و جعبه جادو بنشینید تا استراحت کنید ؛ شبکه یک = تن تاک ، شبکه دو = تن تاک ، شبکه سه ، شبکه ورزش که 10 بار تن تاک ، ..... شبکه آی فیلم هر 5 دقیقه تن تاک ، شبکه مستند توی جنگلها و بیابانها = تن تاک خلاصه هر جا بروید از دست تن تاک خلاصی ندارید!!!


کافی است که تصمیم بگیرید کمی از وقتتان را پای تلویزیون و جعبه جادو بنشینید تا استراحت کنید ؛ شبکه یک = تن تاک ، شبکه دو = تن تاک ، شبکه سه ، شبکه ورزش که 10 بار تن تاک ، ..... شبکه آی فیلم هر 5 دقیقه تن تاک ، شبکه مستند توی جنگلها و بیابانها = تن تاک خلاصه هر جا بروید از دست تن تاک خلاصی ندارید!!!تناسب اندام با تن تاک ، فرقی ندارد که کفش بپوشید یا دراز و نشست انجام دهید ولی این نام را نباید فراموش کنید......
تمام وقت هدر رفته پای این جعبه به پخش یک سری پیام بازرگانی کسل کننده گذشته و احساس بیهودگی می کنید، اما قبل از اینکه از جای خود بلند شوید تن تاک کار خود را کرده و آن چیزی که در ذهن شما باقی مانده ؛ یک زندگی اشرافی در بالای شهر با نمایی حیرت انگیز ، اتومبیل گرانقیمت و شما که باید تناسب اندام داشته باشید!

سوال اول اینکه چرا یک شخص مسلمان و مومن باید آنقدر بخورد ، که با شکمش حتی راه هم نتواند برود؟! پس اعتدال در خوراک طبق سفارش و توصیه های امامان معصوم (ع) چه می شود؟! اینکه بارها سفارش شده بخورید و بیاشامید اما اسراف نکنید به چه معناست ؟ 

سوال دوم به هر دلیلی دچار وسوسه های شیطانی شدیم و جلوی هوی نفس را نگرفته و آنقدر خورده ایم که در حال انفجاریم ،چرا فقط بالا شهریها نیاز به تناسب اندام دارند؟! چرا فقط در ویلاها و شهرهای ساحلی و دریایی و مناطق خوش آب و هوا؟مگر بقیه آدم نیستند که درب خانه هایشان شیشه های رنگی و زرق و برقی نیست و در محوطه خانه آنها اتومبیلهای آنچنانی پارک نشده است؟؟

آیا می دانستید از اولین خصوصیتی که شمر را ملعون دشت کربلا کرد، شکم پرستی و عدم کنترل بر روی خواسته های شکمی بود؟! برایش مهم بود که غذای خوب بخورد و این باعث می شد دست به هر کاری بزند!
امام صادق (ع) : برای دل (روح) مؤمن چیزی زیانبارتر از پرخوری نیست، زیرا پرخوری باعث سنگدلی و قساوت قلب و تحریك شهوت می گردد(مستدرک الوسائل ، ج3،ص80)

و مولایمان علی (ع) می فرمایند: هرگاه شکم از خوردنیهای مباح انباشته شود،دل از دیدن خیر و صلاح نابینا می گردد.(غرر الحکم، ص182) 
بنابراین چرا ما باید تا جایی بخوریم که نیاز به چنین چیزهایی برای لاغری و تناسب اندام داشته باشیم؟ سیره و روش اهل بیت (ع) هیچگاه شکم پرستی را تائید نکرده است، پس چرا فراموش کرده ایم که کمتر هم می شود خورد و راحتتر زندگی کرد؟ 

از طرف دیگر شما پای این جعبه که نشسته اید ، تشویق می شوید که یا دلپذیر بخرید و 4شنبه پولی برنده شوید یا سرمایه هایتان را در بانکها گذاشته و با سودش تا چندین نسل بعد از خودتان را از دعای خیر لبریز کنید.
اگرانسان باهوش و هوشیاری باشید اینجاست که باید رابطه بین تن تاک و دلپذیر بودن خوراکی ها و بانکها را حدس بزنید!! اگر هم به طور کل انسان در خود فرو رفته ای هستید و حواستان به اطراف نیست منتظر باشید که کم کم تبدیل به ماشینی شوید که دائما این پیامها را مرور می کند و امر مشتبه می شود که شما هم می توانید اول از بانک پول و وام بگیرید یا پولتان را در آنجا تبدیل به سودهای آنچنانی کنید ، سپس خانه ها و ویلاهای اشرافی و مجلل داشته باشید ، سپس اتومبیل های اشرافی تر، خوراکیهای رنگارنگ و اغوا کننده، و در نهایت با تن تاک همه چی حل می شود!

آیا واقعاَ زندگی اینچنین است؟؟
آیا همه مردمان دنیا اینقدر غذاها و خوراکیهای خوشمزه دارند که نوش جان کنند و در نهایت مشکل اضافه وزن پیدا کنند؟؟
آیا امام زمانمان (ع) از ما راضی است که بی توجه به اطرافمان همه چیز را بنگریم ، گذر کنیم و بی تفاوت باشیم؟؟
امام مهدی (عج) یار و یاوری می خواهد که قبل از هر چیز ، اعتقادش راسخ ، نیتش قربه الی الله ، اعمال خالص و بی ریا، منتظر باشد و به انتظار بایستد ، نه اینکه بشیند و بخوابد تا نیاز به کفش و وسیله و مکمل غذایی و ..... پیدا کند.
وقتی راه ، هدف، اعتقاد ،نیت ، عمل مهدوی شد، به تناسب اندام هم دست پیدا می کنیم چون باور داریم که اماممان راضی نیست که شکمهای ما از سیری بر آمده باشد در حالیکه خیلی از مردم در همین شهر و همین کشور سر گرسنه زمین می گذارند و در طول عمرشان یک شکم سیر غذا نخورده اند، اطرافمان زیاد است.
به امید ظهور مولا و سرورمان نفس می کشیم باشد که ازهمه پلیدیها دور بمانیم.....
اللهم عجل لولیک الفرج

پیروان موعود


مطالب مشابه با این مطلب