close
تبلیغات در اینترنت
دانلود آهنگ جدید

چند توصیه برای خرید قالی

تبلیغات شما

چند توصیه برای خرید قالی

135 بار

بازدید

شنبه 30 شهريور 1392
چه سبک مدرن بخواهید، چه سنتی یا هر چیز دیگری بین این دو، یک اتاق زیبا به یک مبنای عالی و بی نقص نیاز دارد، یعنی یک قالی. ولی اینکه اندازه آن چقدر باشد، چه جنسی باشد و ... به انتخاب شما بستگی دارد....

   چه سبک مدرن بخواهید، چه سنتی یا هر چیز دیگری بین این دو، یک اتاق زیبا به یک مبنای عالی و بی نقص نیاز دارد، یعنی یک قالی. ولی اینکه اندازه آن چقدر باشد، چه جنسی باشد و ... به انتخاب شما بستگی دارد.وقتی به خرید قالی می روید، جنس طبیعی بخرید. پشم، ابریشم، کنف یا جوت همه انتخاب های خوبی هستند. از خریدن هر جنس مصنوعی خودداری کنید. زیرا نه خوب تمیز می شود و نه در گذر زمان خودش را حفظ می کند. اگر می خواهید چیزی مقرون به صرفه بخرید، گلیم، سیسل یا قالی های کنفی را در نظر بگیرید که زیاد گران نیستند.

وقتی می خواهید قالی انتخاب کنید، انعطاف داشته باشید. انتهای قالی را بگیرید و آن را در دست خود فشار دهید. باید بتوانید آن را تا کنید. اگر قالی خیلی سفت بود و فقط می شد آن را لوله کرد، آن را نخرید.

درست است که رنگ های شاد و روشن را دوست دارید، ولی وقتی نوبت به قالی می رسد، بهتر است که رنگ های طبیعی و کمرنگ را انتخاب کنید. دلیلش هم این است که رنگ های سیرتر (مانند صورتی تند یا آبی زنگاری روشن) اغلب از رنگ های مصنوعی و سنتتیک درست شده اند. نه تنها این قالی ها برای سلامت شما خوب نیستند، بلکه وقتی چیزی روی آنها ریخته شود و نوبت به تمیز کردن برسد، رنگشان می رود. از فروشنده در مورد سنتتیک یا طبیعی بودن رنگ قالی سوال کنید.

ترمز قالی نه تنها قالی را از سر خوردن و تا شدن حفظ می کند، بلکه ضربه گیر هم هست و از فرش در مقابل کهنگی هم محافظت می کند. بعضی ترمزها هم از خط و خش انداختن قالی به سطح کفپوش جلوگیری می کنند و در آب و هوای مرطوب، بین قالی و زمین فاصله و تهویه هوا ایجاد می کنند.

قالی های پشم طبیعی را هرگز نباید با مواد شیمیایی شست. در بیشتر موارد شستشو با آب ولرم و صابون کفایت می کند. البته قالی خوب را هم نباید بیش از هر 5 تا 7 سال یکبار شست که آن هم برای تمیز کردن کپک از قالی است. اگر قالی خیس شد، فقط آن را پهن کنید تا خشک شود.

اندازه قالی به فضایی که دارید بستگی دارد. ولی در کل بزرگترین اشتباهی که افراد مرتکب می شوند این است که قالی بسیار کوچکی انتخاب می کنند. قالی ای انتخاب کنید که برای تعریف فضای اتاق شما به اندازه کافی بزرگ باشند، به خصوص برای اتاق های بزرگی که دو کاربرد نشیمن و ناهارخوری دارند.

این معما همیشه مطرح بوده که آیا باید پایه های مبل و صندلی ها را روی قالی بگذاریم یا نگذاریم. البته باید گفت این به ترجیح شخصی بستگی دارد و اگر هر چهار پایه مبل روی قالی نبود، حداقل دو پایه جلویی روی قالی قرار می گیرد. فراموش نکنید که کاناپه و صندلی ها را دور قالی و نه اتاق قرار دهید. در غیر این صورت فضا نامتعادل به نظر می رسد.

برای هال و کوریدورهای دراز، قالی های باریک انتخاب کنید. در مورد طول آن هم، حتماً 30 تا 60 سانتیمتر از هر انتها فاصله دهید و اگر مقدور نبود، بلندترین قالی باریک را انتخاب کنید و آن را در مرکز هال یا کوریدور قرار دهید، نه اینکه دو قالی باریک بخرید و آنها را کنار هم پهن کنید.

مطالب مشابه با این مطلب
برای ورود به کانال تلگرام خفن ترینها کلیک کنید